Szlachetna paczka kolejny raz

PO RAZ DRUGI WŁĄCZAMY SIĘ DO AKCJI I DZIAŁAŃ SZLACHETNEJ PACZKI. W TYM ROKU POMAGAMY DWÓM RODZINOM:

1. Rodzina - Matka samotnie wychowująca pięcioro dzieci

2. Rodzina - Samotka matka wychowująca niepełnosprawnego syna

1. Pani Grażyna (44 l.) od wielu lat samotnie wychowuje piątkę dzieci: Pawła (20 l.), Annę (18 l.), Dominikę (16 l.), Piotra (9 l.) oraz Daniela ( 5 l.) Pani Grażyna po wielu latach życia z alkoholikiem i sprawcą przemocy postanowiła się rozwieść. Zależało jej na tym, aby dzieci mogły spokojnie żyć. Po rozwodzie mogła liczyć na wsparcie swoich rodziców. Wtedy radziła sobie z codziennymi trudnościami. Niestety, rodzice zmarli. Pani Grażyna została sama z dziećmi, mogła liczyć tylko na siebie. Dodatkowo sytuacja mieszkaniowa rodziny jest bardzo trudna. Zajmuje bardzo małe i skromne mieszkanie, bez dostępu do ciepłej wody.

KOD RODZINY: DOL-1551-508410

Potrzeby rodziny

I Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, mąka, dżem, warzywa w puszkach, płatki do mleka - kukurydziane i czekoladowe, serki, warzywa w puszkach, owoce w puszkach (do ciast), mięso, szynka pakowana hermetycznie

II Środki czystości i artykuły higieniczne: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon

III Odzież i obuwie: Rodzina potrzebuje odzieży zimowej i przejściowej (rozm. chłopięce:116-120, 140-146, M, dziewczęce: 150, 162, S) i obuwia zimowego i sportowego (rozm. 26, 36, 40)

IV Materiały szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, kredki, piórnik.

V Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka, pościel jest bardzo zniszczona, brakuje koca.
VI brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Rodzinie potrzebna jest bardzo lodówka ponieważ obecna jest zepsuta, delikatnie chłodzi, nie mrozi.

VII Inne potrzeby: Potrzebne są również garnki, kubki oraz talerze.

VIII Szczególne upominki: Pani Grażyna marzy o czymś do ubrania, ponieważ od lat nic sobie nie kupiła. Może to być bluzeczka lub sweterek, ciemny. Paweł ucieszyłby się bardzo z MP3 ponieważ bardzo lubi słuchać muzyki. Anna i Dominika marzą o torebce. Anna chciałaby sportową format A4 w kolorze czarnym, a Dominika elegancką w kolorze jasnego brązu w formacie A4. Piotr marzy o piłce do siatkówki lub hulajnodze, a mały Daniel o zabawkach - bohaterach z bajki "Tomek i Przyjaciele".

Najważniejsze potrzeby:

żywność

podarowana żywność odciążyłaby budżet rodziny

środki czystości

podarowane środki czystości odciążyłaby budżet rodziny

wyposażenie mieszkania

najważniejsza jest pościel (160x200), koc, obecna wymaga wymiany - jest zniszczona

2. Pani Basia (57 l.) samotnie wychowuje niepełnosprawnego syna Tomasza (16 l.)

Pani Basia już kiedy była w ciąży została sama. Po odejściu partnera postanowiła, że godnie wychowa sama swojego syna. Kiedy Tomek się urodził była bardzo szczęśliwa. Wierzyła, że dzięki miłości do syna pokona wszystkie trudności. Niestety po otrzymaniu szczepionki Tomek w wieku 1,5 roczku miał bardzo poważne powikłania. Zdiagnozowano upośledzenie umysłowe w stopniu głębokim.

KOD RODZINY: DOL-1551-508457

Potrzeby rodziny

I Żywność trwała: podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, Tomasz uwielbia ciastka w czekoladzie

II Środki czystości i artykuły higieniczne: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów

artykuły dziecięce: Tomasz potrzebuje Pampersy "Seni" rozm. 1

III Odzież i obuwie: Pani Basia potrzebuje: kurtkę, szlafrok, pidżama rozm. M/L 170 cm oraz buty zimowe i sportowe i klapki w rozm. 39 Tomasz potrzebuje: koszulek z krótkim rękawem, dres, bluzy, kurtka zimowa i wiosenna rozm L 170cm oraz obuwie zimowe i sportowe rozm. 41

IV Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka

V Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Pani Barbarze przydałby się mały telewizor, obecny jest zepsuty. Tomek bardzo lubi oglądać filmy przyrodnicze.

VI Szczególne upominki: Pani Barbara marzy o torebce w kolorze czarnym w formacie A4. Tomaszowi wielką radość sprawi maskotka Teletubiś i autka z napędem.

Pampersy "Seni" rozm. 1 pampersy odciążą budżet rodziny.

Odzież Potrzebna jest odzież dla Pani Barbary i Tomasza, ponieważ ta którą ma jest mocno zużyta i stara.

Środki czystości Pani Barbara musi bardzo dbać o higienę syna oraz o czystość w mieszkaniu, odciąży to budżet rodziny.

Każdego darczyńcę obdarzonego wielkim sercem, prosimy o przynoszenie nowych i prawie nowych rzeczy do koordynatorów Moniki Czyż (Świetlica Szkolna) i Katarzyny Sawickiej (gabinet 210) do 09.12.2015r. (środa)