XIV Festiwal Teatralny „Zdrowym być”

Już po raz czternasty odbył się Festiwal Teatralny „Zdrowym być” zorganizowany przez Panią Joannę Szubę. W tym roku na scenie kamiennogórskiego Centrum Kultury w ciągu dwóch dni zaprezentowało się dziesięć zespołów.

W pierwszy dzień Festiwalu można było obejrzeć przedstawienia najmłodszych uczestników z kamiennogórskich przedszkoli oraz uczniów klas trzecich i klasy 5c z naszej szkoły. W środę obejrzeliśmy spektakle starszych grup teatralnych z kamiennogórskiego gimnazjum oraz uczniów z Krzeszowa. Najliczniejsza grupa przybyła z Zespołu Szkół w Pisarzowicach. Nie zabrakło również świetnej i nieocenionej publiczności, która przybyła pod opieką Pań Polonistek. Podczas Festiwalu uczestnicy mogli zaprezentować na szerszym forum swój warsztat aktorski oraz obejrzeli spektakle kolegów i koleżanek z innych szkół. Nasze Święto Teatru, jak zwykle, przebiegło w życzliwej i miłej atmosferze. Było mnóstwo śmiechu, radości, chociaż młodzi aktorzy poruszyli w swoich spektaklach wiele ważkich problemów związanych ze współczesnymi zagrożeniami dla zdrowia.

Nie zabrakło również upominków dla młodych adeptów sztuki teatralnej, dyplomów i podziękowań. Maskotki w pierwszy dzień wręczyła aktorom Pani Dyrektor Katarzyna Bielewicz - Czyczkan, w drugi - Pani Wicedyrektor Dorota Jahołkowska.

Autor: Joanna Szuba