Warcaby 100-polowe - SIEDEM AWANSÓW

W Siedlęcinie, 11 października br., rozegrano finał strefy jeleniogórskiej w warcabach 100-polowych, który zaliczany jest do XVI Dolnośląskich Igrzysk LZS mieszkańców Wsi i Miast.

W zawodach wystartowało aż 12 zawodników z naszej Szkoły, a 8 z nich wywalczyło prawo startu w finale wojewódzkim, który odbędzie się 14 listopada w Żarowie.
Bardzo dobry występ w kategorii "Orlików" zanotowali nasi uczniowi. Trzy zawodniczki i trzech zawodników pojedzie do Żarowa. Pierwsze miejsce w mistrzowskiej imprezie zajęła Marta Marchewka z Siedlęcina, która wyprzedziła Alicję Antoszczak (na zdjęciu), Oliwię Kokoszę oraz Oliwię Tomaszewską. Na 13 pozycji sklasyfikowano w stawce 21 zawodniczek - Oliwię Chowaniak. Patryk Olszewski z SP3 w Lwówku Śląskim okazał się najlepszy w gronie chłopców. Tuż za jego plecami znaleźli się zawodnicy z naszej szkoły - Kacper Czyński, Szymon Pałucki i Fabian Skoczylas z Czadrowa. Na szóstej pozycji sklasyfikowany został Michał Czyński, na ósmej - Antoni Maziakowski,a na jedenastej Michał Obidowski (wszyscy z SP1). W gronie "młodzików" mistrzem strefy został Mateusz Berej z Siedlęcina. Wysokie czwarte miejsce i awans wywalczył Dawid Nowak, tuż za nim znalazł się Michał Obidowski natomiast stawkę zamknął Tomasz Buczek (nasi absolwenci).

W gronie "seniorek" najlepiej radziła sibie Zofia Ciurewicz z Wlenia. Tuż za podium znalazła się Anna Bogusz z "jedynki" Kamienna Góra.

Autor: G. Tomaszewski