#przerwanaczytanie2022

III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie to wydarzenie, w którym wzięliśmy udział po raz pierwszy. 27 października 2022r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, w klasach, na korytarzach i na boiskach czytali książki. Do udziału w akcji zostali zaproszeni także przedstawiciele różnych instytucji na co dzień niezwiązanych ze szkołą.

Nasi goście w specjalnie przygotowanych tzw. Strefach czytania - w czytelni i świetlicy szkolnej – prezentowali wiersze i inne teksty młodszym uczniom zachęcając słuchaczy do systematycznego czytania. A byli to: w-ce burmistrz Paweł Fryc, policjantka Paulina Basta, ratownik medyczny Damian Słowiński, przodownik turystyki górskiej Paweł Kasprzyk. Czytali również dyrektor szkoły Katarzyna Bielewicz – Czyczkan, emerytowany nauczyciel Wojciech Lebda, nauczycielka matematyki Iwona Niemas, mama uczniów Marcelina Pichnar.

Dzieci z oddziału przygotowawczego także uczestniczyły w biciu rekordu. Czytały im po polsku nauczycielka Joanna Żukrowska, a w języku ukraińskim Valentyna Poliak. W świetlicy odbyło się pierwsze chóralne czytanie wykonane przez: nauczyciela muzyki Franciszka Gołębiowskiego, nauczycielkę Annę Grzybek i bibliotekarkę Malwinę Lebdę.

Dziękujemy wszystkim za aktywne włączenie się do akcji czytelniczej organizowanej nie tylko w polskich szkołach, ale też za granicą. Koordynatorzy zbierają teraz dane a podsumowanie (liczba osób, które połączyło wspólne czytanie) zostanie ogłoszone w połowie grudnia. Podczas bicia rekordu mieliśmy okazję poznać co czytają inni, porozmawiać o książkach a przede wszystkim miło wspólnie spędzić czas!

kliknij po więcej fotek