Bartosz Adamczyk mistrzem województwa!

Aktualizacja - miejsca i wyniki - 21.06.2022 r.
     We wtorek 7 czerwca 2022 r. w Legnicy w bardzo trudnych warunkach pogodowych odbył się finał wojewódzki w Indywidualnej Lekkoatletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentanci naszej szkoły (mistrzowie powiatu kamiennogórskiego) mierzyli się dziś z najlepszymi lekkoatletami z województwa dolnośląskiego. Fantastyczny start zaliczył dziś uczeń klasy sportowej 8f - Bartosz Adamczyk, który rywalizując w skoku w dal pokonał wszystkich rywali (startowało około 30 chłopców klas 7-8) i zdobył złoty medal, a tym samym tytuł Mistrza Województwa. Bartek pobił także własny rekord szkoły. Jego wynik 5,48 m budził podziw wszystkich kibiców. Dobrze wystartowali również, choć bez medalowych zdobyczy, pozostali nasi chłopcy: Oliwier Jarczewski - 7 miejsce w biegu na 100 m (12,71 - rekord szkoły!), Marcin Buława - 12 miejsce w biegu na 300 m (43,84), Filip Ladenberger - 9 miejsce w biegu na 2000 m (8:21,35), Mikołaj Drzewiecki - 12 miejsce w pchnięciu kulą (8,84). Niestety obie nasze złote sztafety z zawodów powiatowych 4 x 100 m oraz sztafeta szwedzka ze względów bezpieczeństwa nie wystartowały w swoich biegach. Bartoszowi, który będzie nagrodzony już niebawem na Spotkaniu Mistrzów Sportu Szkolnego oraz pozostałym naszym lekkoatletom ogromnie gratulujemy! Opiekunami chłopców byli Andrzej Cukier i Kornel Łukasik.