Szkolny Konkurs Matematyczny dla Klas II- III

18 czerwca 2021 r. w auli naszej szkoły  odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny. Wzięli w nim udział uczniowie z klas II-III .

Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów klas II-III, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, wdrażanie do samodzielnego działania, integracja środowiska uczniowskiego, współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Młodzi matematycy – reprezentanci klas, przez półtorej godziny zmagali się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatorki konkursu. Mam nadzieję, że był to bardzo emocjonujący i przyjemny czas dla uczestników.  Zdjęcia z konkursu możecie obejrzeć poniżej. Po sprawdzeniu prac i zadań konkursowych wyłoniono zwycięzców :

klasy II

I miejsce – Franciszek Falkowski  klasa II a