Deutsch - meine neue Sprache

Witam ponownie i zapraszam uczniów na kolejną edycję innowacji z języka niemieckiego – „Deutsch – meine neue Sprache” – Niemiecki – mój nowy język.

Do tej pory udział w zajęciach brali uczniowie z klas szóstych i ósmych; zapraszam też uczniów z klas piątych i siódmych. Tutaj aktywnie bierzemy udział w ogólnopolskim programie nauki słówek - Instaling, gramy, bawimy się oraz korespondujemy z uczniami ze szkoły niemieckiej w Bonn. Będziemy też tworzyć prace projektowe, które przybliżą innym wiedzę o krajach niemieckojęzycznych.

Niniejsza innowacja ma na celu szerzenie nauczania języka niemieckiego z wykorzystaniem technologii informatycznej. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do samodzielnego uczenia się, zdobywania lepszych wyników w nauce, a przede wszystkim do zwiększenia zasobów leksykalnych z języka niemieckiego.

Chętnych uczniów zapraszam w poniedziałki o godz. 15.10 do sali 304.

I pamiętajcie - niemiecki nie jest taki strasznyUśmiech, jak go malują.