„Strach ma wielkie oczy”

11.12.2019r. (w środę)  w naszej szkole kolejny raz odwiedzili nas goście z Torunia. „Grupa T” – przyjechała do nas ze spektaklem kabaretowo – profilaktyczno - interaktywnym.

W spektaklu poruszane były problemy przemocy, agresji, oraz prześladowania – zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Wspomniano też o uzależnieniach (alkohol, nikotyna).

Fascynująca przygoda rozgrywała się w owadzim świecie. Piegowata razem z przyjacielem Żądełkiem byli prześladowani przez Karalucha Ochydka. Sytuacja z pozoru niewinna zaczęła wymykać się spod kontroli i wyrządzać coraz więcej szkód. Przemoc fizyczna i psychiczna powoduje efekt domina, przez co często współwinni są także ci, którzy nie zgadzają się na nią, jednak nie reagują.

Nasi aktorzy ukazali sposoby radzenia sobie w skomplikowanym położeniu. Pokazali, że kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc. Udowodnili, że nauczyciel jest przyjacielem, który wie jak wyjść z opresji. Ponad to pokazali, co robić kiedy jesteśmy świadkiem przemocy.

Okazało się, że nikt z nas nie jest bezradny!

Spektakl był bardzo ciekawy i  pouczający.

Uczniowie świetnie się bawili z aktorami i mam nadzieję, że wyciągnęli pozytywne wnioski z przedstawienia.

Do zobaczenia za rok!

Monika Auksztulewicz