Warsztaty z IPN

W dniach 30-31.10.2019 klasy piąte uczestniczyły w warsztatach IPN "Historia pewnej niedźwiedzicy, czyli dzieje Baśki Murmańskiej". Prowadziła je pani dr Anna Adamus, była mieszkanka Kamiennej Góry.

Obecnie zajmuje stanowisko głównego specjalisty w Oddziałowym Biurze Edukacji Narodowej w Warszawie. Pani Adamus wprowadziła dzieci w niezwykłą historię niedźwiadka - Baśki Murmańskiej. Zwierzę to z północnej Rosji wraz z batalionem Murmańczyków z I Korpusu Polskiego przyszło do wolnej Polski, do Twierdzy Modlin. Na koniec zajęć uczniowie stworzyli maski niedźwiadka z szablonu i waty. Była też krzyżówka, quiz i nagrody.

Pani Adamus obiecała jeszcze raz odwiedzić naszą szkołę i opowiedzieć nam o historii kolejnego niezwykłego niedźwiedzia - żołnierza, wcielonego do Armii gen. Andersa.