Święto biblioteki

W tym roku po raz kolejny świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Nasze spotkania poświęcone były Wandzie Chotomskiej.

Odwiedzający nas uczniowie oglądali prezentacje o życiu i twórczości ulubionej poetki, pisarki, autorki bajek i piosenek. Po wspólnym odśpiewaniu Kundel bury wysłuchaliśmy wiersze pięknie przeczytane przez panią Malwinę: Dlaczego ciele ogonem miele, Trzydziestego lutego, Kurczę blade, Dziura w moście, Kornik i mól, Po co krowie rogi na głowie. Uczniowie wykonali ilustracje do wybranego utworu - prace można zobaczyć na wystawie w czytelni.

Przez cały tydzień trwała tzw. Przerwa z wierszem - okazja do wysłuchania poezji Wandy Chotomskiej.

Święto biblioteki zakończyło podsumowanie akcji Co czytali nasi rodzice i dziadkowie, gdy byli mali. Z zapisanych tytułów powstała wystawa książek popularnych autorów, ale także i tych dzisiaj już mało znanych.

Dziękujemy za życzenia i wyrazy serdeczności z okazji naszego święta Uśmiech