Bezpieczna droga do szkoły

Dla każdego pierwszaka rozpoczęcie edukacji w szkole jest wielkim przeżyciem. Nowi koledzy i koleżanki, nowa wychowawczyni oraz nowa szkoła, do której codziennie przychodzi każdy pierwszak.

By zapewnić poczucie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantami wydziału ruchu drogowego oraz  „Panem Mrówką”.

Spotkanie było teoretycznym i praktycznym przypomnieniem podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i przez przejścia dla pieszych. Dodatkowo policjanci zaprezentowali sprzęt który wykorzystują w codziennej pracy. Pan Mrówka wraz z przedstawicielami PSB wręczyli każdemu uczniowi opaski odblaskowe, które powinny być stałym elementem ubioru na drodze.

Przekazano również dla szkoły komplet kamizelek odblaskowych, z których korzystać będą najmłodsi uczniowie naszej szkoły podczas wycieczek i spacerów.

Autor: K. Sawicka