Akcja Sprzątanie świata - Polska 2019 „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”

W czwartek i piątek, 19-20 września 2019 roku, wzorem lat ubiegłych nasza szkoła (Szkoła Podstawowa nr1 im. ks. Jana Twardowskiego) włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”.

Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami udali się w teren- lasy, pobocza dróg, tereny przyległe do akwenów wodnych, tereny zielone przyległe do szkoły. Wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

W związku z powyższym chcielibyśmy podziękować Urzędowi Miasta oraz Nadleśnictwu Kamienna Góra.