Innowacje po niemiecku

W drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019 odbywały się dla uczniów naszej szkoły innowacyjne zajęcia z języka niemieckiego.

Uczestniczyli w nich uczniowie uczący się języka niemieckiego na platformie Insta.Ling. Na zajęciach poprzez gry i zabawy dydaktyczne z wykorzystaniem multimediów poznawali nowe słownictwo i ćwiczyli wcześniej poznane. Korzystali przede wszystkim z takich stron jak: www.goetheinsitut, www.alllgemeinbildung.ch oraz Learning.Aps.org. Przy świetnej zabawie i w dobrej atmosferze grali w milionerów, memory, wisielca i wiele innych gier. W czasie zajęć wzrosły chęci i motywacja do nauki j. niemieckigo oraz świadomość, że uczenie się słówek w innym języku może być też łatwe i przyjemne.

Dziękuję uczniom klas: Vc, Vd, VIb, VIc i VIIc za aktywny udział i życzę Wam wspaniałych wakacji :-)

Autor: E. Borchardt