Półkolonia w "jedynce"

Przez 2 tygodznie, od 24 czerwca 2019 roku, trwała półkolonia zorganizowana w naszej szkole.

W tym czasie dzieci z powiatu kamiennogórskiego wzięły udział w licznych atrakcjach. Organizatorzy zaplanowali wycieczki do Wrocławia, Karpacza, Wałbrzycha i Świebodzic. Ponadto odbyły się zajęcia muzealne, zwiedzanie Projektu Arado oraz wizyta w kręgielni. W tym roku, korzystając ze współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku na półkolonii gościliśmy grupę polskich dzieci, na co dzień mieszkających na Ukrainie. Młodzi mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość poznać zwyczaje i różnice w codziennym życiu naszych wschodnich sąsiadów. Goście mieli zagwarantowany pobyt dzięki zaangażowaniu kilku rodzin naszych uczniów, które chętnie przyjęły naszych młodych rodaków pod swój dach.

Autor: RT