Wolontariusze z SP 1 znowu w akcji!

Pierwszego czerwca 2019 r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły wraz z opiekunami zameldowała się u pracowników wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Zgłosiliśmy się do pomocy przy festynie z okazji Dnia Dziecka.

To nie pierwszyzna dla naszych wolontariuszy! W ubiegłym roku zaproszeni do pomocy przez Hospicjum spisali się doskonale, więc w tym roku również nie mogli zawieść zaufania. I nie zawiedli! Od godziny 13.00 do 17.00 byli najlepszymi pomocnikami, jakich można sobie wymarzyć: radośni, zaangażowani, uważni i empatyczni. Nie oszczędzając się, dawali z siebie 100%, byle tylko wywołać uśmiech na twarzach wyjątkowych Gości- dzieci i ich rodzin, podopiecznych Hospicjum.

Po zakończonej pracy, wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do domu.

Zaraz, zaraz… ale to był Dzień Dziecka dla wszystkich, więc nie mogło się obyć bez lodów Uśmiech Tak właśnie- na słodko zakończyliśmy ten wyjątkowy dzień. Warto pomagać!

Autor: A. Wnuk