KINDERKI

Ogólnopolskie Mistrzostwa w minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport są największym wydarzeniem promującym siatkówkę wśród dzieci i młodzieży w naszym kraju.
Mogą w nich startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 11 do 13 lat.

Potocznie zwane “Kinderki”, w kategorii “4” chłopców, wystartowały w województwie dolnośląskim. 16 lutego w Miliczu, w pierwszym turnieju eliminacyjnym, wystąpiły dwie drużyny z naszej szkoły. Jedynka II w składzie: Oliwier Zych, Marcel Antoszczak, Tymoteusz Grzyb, Bartosz Smyda i Antoni Maziakowski zajęła drugie miejsce. Chłopcy wygrali pięć meczów. Ulegli tylko, stosunkiem dwóch punktów, drużynie z Milicza. Drugi zespół – Jedynka I (Szymon Schabiński, Damian Prokopowicz, Adrian Białas, Fabian Lewicki i Jakub Pełka) zajął szóste miejsce. W turnieju wystąpiło 12 zespołów, z Wrocławia, Lubina. Legnicy, Wałbrzycha, Milicza, Lubania. Przed naszymi siatkarzami jeszcze jeden turniej eliminacyjny w Legnicy i miejmy nadzieję, że finał, ponownie w Miliczu.

Autor: Z.L.