Kreatywne Super Lubisie

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu. Olimpiada jest Wielkim Świętem Kreatywności i uwieńczenie kilkumiesięcznej pracy zespołu.
W tym roku zgromadziła 2000 uczestników, kilka drużyn z zagranicy, 330 trenerów z całej Polski.

Drużyna w składzie Nina Olszak, Amelia Pustuła, Michał Holczewski, Adaś Pietrasz, Gracjan Białas, Dominik Jurkowski
z klasy 3a pod okiem trenerki Anny Myjak pracowała nad wyzwaniem konstrukcyjnym „Potworne wrażenie”. W ramach wyzwania drużyna musiała stworzyć swoje rozwiązanie przy użyciu wiedzy z zakresu badania siły uderzenia, architektury, projektowania technicznego, inżynierii oraz umiejętnego opowiadania historii. Super Lubisie zaprojektowali
i zbudowali konstrukcję, która musiała utrzymać jak największy ciężar, wymyślili i zaprezentowali historię, w której nagłe pojawienie się potwora przyniosło zaskakujące rezultaty, oraz stworzyli efekt specjalny, który został zainicjowany testowaniem konstrukcji. Dodatkowo drużyna uczestniczyła w tzw. wyzwaniu Na JUŻ, oraz wyzwaniu Drużyn Bliźniaczych.

Pobyt na Olimpiadzie uprzyjemniały nam różnorodne atrakcje – koncerty, pokazy oraz warsztaty prowadzone przez edukatorów i animatorów z całej Polski.

Olimpiada była dla naszych uczniów niesamowitym przeżyciem, dobrą zabawą, czasem nawiązywania nowych przyjaźni, uczenia się od siebie nawzajem. I choć każda z drużyn liczyła na zdobycie medali i nagród, nie one są tutaj najważniejsze.

Autor: A. Myjak