NARCIARSTWO ALPEJSKIE - ZAWODY WOJEWÓDZKIE

Od wielu sezonów narciarze z naszej szkoły uczestniczą w zawodach wojewódzkich w narciarstwie alpejskim. W tym roku finały wojewódzkie odbyły się w Lądku Zdroju. 14 lutego rywalizowali chłopcy ze szkół podstawowych. Bartosz Smyda i Oliwier Cińcio w klasyfikacji zespołowej zajęli 11 miejsce. Indywidualnie Bartosz zajął 24, a Oliwier tuż za nim 25 miejsce. Chłopcy dwukrotnie przejechali slalom gigant, poprawiając wynik w drugim przejeździe. W zawodach wystartowało 18 zespołów i 52 zawodników.
15 lutego, w bramkach startowych, ustawiali się alpejczycy z klas 7 i 8 oraz gimnazjaliści. Wśród dziewcząt wystartowała Dominika Lema i Klaudia Kubacka. Niestety Dominika pechowo wypadła z trasy w pierwszym przejeździe. Klaudia ukończyła zawody na 40 miejscu. W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Prusaczyk i Hubert Jawor. Nasi alpejczycy ukończyli zawody. Bartosz na, bardzo dobrym, 19 miejscu a Hubert 29. Drużynowo chłopcy zajęli 10 miejsce. Wystartowało 19 zespołów.
Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników.
Autor: Z.L.