Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

Jeszcze przed feriami ruszyła siatkarska karuzela dla dziewcząt. Jako pierwsze do rywalizacji sportowej przystąpiły siatkarki z klasy sportowej 7 i 8. 14 stycznia, w naszej sali gimnastycznej, rywalizowały w zawodach miejskich. W siatkarskich pojedynkach pokonały (2 – 0 w setach) rywalki z Gimnazjum nr 1, SP nr 2 i SGEE. Zwyciężając w zawodach miejskich, awansowały do finału powiatowego.

Zawody powiatowe odbyły się w Marciszowie, 21 stycznia. Również na tym etapie współzawodnictwa pokonały wszystkie przeciwniczki. W meczu z gimnazjalistkami z Marciszowa wygrały 2 – 0, w spotkaniu z SGEE straciły pierwszego seta w tym sezonie. Ostatecznie zwyciężyły 2 – 1 i jako mistrzynie powiatu awansowały do półfinałów strefy jeleniogórskiej. Gratulacje dla wszystkich siatkarek.
Po sukcesie starszych koleżanek, 22 stycznia, do rywalizacji przystąpiły młodsze siatkarki. W “3” siatkarskich zaprezentowała się drużyna z klasy 5 sportowej. Na boiskach w naszej sali gimnastycznej, przy wsparciu licznej grupy kibiców, dziewczęta odniosły swój pierwszy sukces w tym sezonie siatkarskim - zajęły pierwsze miejsce. W rozegranych meczach pokonały (2 – 0 w setach) siatkarki z SP 2 w Kamiennej Górze i rywalki z Marciszowa. Tuż po feriach zagrają w finale powiatowym, który odbędzie się w Krzeszowie. Gratulujemy pierwszych zwycięstw i życzymy następnych.