Spacerkiem przez Góry Lisie

W dniu 17 listopada 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Turystycznego „Kompasik” wybrali się na wycieczkę wiodącą przez Góry Lisie.

Po. przyjeździe do Marciszowa najwytrwalsi członkowie „Kompasika” żwawo wyruszyli za czerwonymi znakami turystycznymi w kierunku Marciszowskich Stawów położonych przy potoku Sierniawa.

Po wejściu na teren Rudawskiego Parku Krajobrazowego dotarli do chatki Koła Łowieckiego „Rogacz” gdzie zrobili sobie krótki odpoczynek. Następnie, kontynuowali swoją sobotnią wędrówkę czerwonym szlakiem turystycznym przez Góry Lisie, którą umilały im promyki jesiennego słońca. Po spotkaniu zielonych znaków ŚCIEŻKI DYDAKTYCZNEJ opuścili czerwony szlak biegnący do Raszowa i skierowali się ścieżką do Osiedla Antonówka. Na łące doprowadzającej ich do leśnego cmentarza z II wojny światowej mogli zobaczyć liczne stanowiska dziewięćsiłów bezłodygowych - symbol odznaki Turysta Przyrodnik. Po dojściu do otoczonego szpalerem bukowych drzew położonego powyżej osiedla cmentarza zobaczyli trzy kwatery ze zbiorowymi mogiłami, następnie spacerowali pomnikową aleją dębów szypułkowych znajdującą się przy ul. Zamkowej, obok ruin pałacu Grodztwo.

Stąd powrócili do szkoły, gdzie zakończyli przyrodniczo-krajoznawczą.