Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

BADMINTON - WOJEWÓDZTWO

Srebrny medal w finale wojewódzkim
We Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. 20 listopada, w hali sportowej Hasta La Vista, spotkało się 12 najlepszych zespołów z całego województwa. Po udanych eliminacjach powiatowych i strefowych, w finale wystąpiły dwie nasze drużyny. Awans do finału dolnośląskiego jest dużym osiągnięciem dla każdego zespołu. Turniej finałowy jest bardzo trudny i wyczerpujący, zawodnicy rozgrywają wiele spotkań, często bardzo wyrównanych i zaciętych. Młodzi zawodnicy spędzili 7 godzin na kortach badmintonowych.

Duży sukces osiągnęły dziewczęta z klasy 6 F.Katarzyna Pawłowska, Anna Kulas, Dominika Walczuk i rezerwowa Anna Bagniuk (klasa 5 F) zdobyły wicemistrzostwo województwa. Badmintonistki z “Jedynki” na swej drodze do finału pokonały wszystkie drużyny, uległy tylko przeciwniczkom ze Szkoły Podstawowej nr 36 z Wrocławia (mistrz strefy wrocławskiej). Dziewczęta w zaciętych meczach pokonały Złotoryję, Bogatynię (rewanż za porażkę w strefie jeleniogórskiej), a w półfinale – Jedlinę Zdrój.

Bardzo dobrze zaprezentował się zespół chłopców. Badmintoniści, również z klasy 6 F, zajęli wysokie – 5 miejsce. Zespół na “piątkę” to: Korneliusz Olszewski, Fabian Lewicki, Adrian Białas i Jakub Olczak. Chłopcy w fazie grupowej i w ćwierćfinale stoczyli trudne pojedynki z mistrzem i wicemistrzem finałów. Niestety po przegranych meczach, walczyli o piąte miejsce. W ostatnim meczu pokonali przeciwników z Gniechowic.

Wielkie brawa i gratulacje dla zawodników za sezon pełen sukcesów.
Klasyfikacja generalna Finału Dolnośląskiego Igrzysk Dzieci w badmintonie drużynowym.
Dziewczęta: 1 m. – SP 36 Wrocław, 2 m. – SP 1 Kamienna Góra, 3 m. – SP Kaczorów, 4 m. – SP Jedlina Zdrój, 5 m. – SP 3 Bogatynia, SP Gniechowice, 7 m. – SP 3 Złotoryja, SP 6 Jelenia Góra, 9 m. – SP Korzeńsko, SP 1 Złotoryja, 11 m. – SP 21 Wałbrzych, SP Złoty Stok
Chłopcy: 1 m. – SP 6 Jelenia Góra, 2 m. – SP Korzeńsko, 3 m. – SP Lipa, 4 m. – SP Pisarzowice, 5 m. – SP 1 Kamienna Góra, SP Kaczorów, 7 m. – SP Żmigród, SP – Gniechowice, 9 m. – SP Duszniki Zdrój, SP Chobienia, 11 m. – SP 21 Wałbrzych, SP 1 Kamieniec Ząbkowicki