Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kompasik ponownie zainaugurował sezon turystyczny

W sobotni poranek 21 kwietnia 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Turystycznego „Kompasik” zainaugurował Szkolny Sezon Turystyczny 2018.

Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę postanowili wyruszyć na szlaki turystyczne przebiegające Wzgórzami Bramy Lubawskiej. Po przyjeździe do Lubawki, Głównym Szlakiem Sudeckim im. dr Mieczysława Orłowicza dotarli do cmentarza komunalnego, na którym znajdują się groby ofiar faszyzmu z II wojny światowej – więźniarek Filii Obozy Pracy „Gross-Rosen” w Lubawce. Po wyjściu z cmentarza czerwonym szlakiem turystycznym powędrowali do Bukówki, gdzie zobaczyli kamienny krzyż wykonany z piaskowca. Dalsza wędrówka, której pierwszym celem była Zadzierna (724 m n.p.m), stanowiła spore wyzwanie dla młodych piechurów w związku ze stromym podejściem na najwyższy szczyt Wzgórz Bramy Lubawskiej. Z platformy widokowej mogli podziwiać pełną panoramę jednego z najwyżej położonych jezior zaporowych w Polsce (535 m n.p.m.)- jeziora Bukówka. Oprócz pięknego krajobrazu, satysfakcją rekompensującą trudy wspinaczki na szczyt było zdobycie jednego ze szczytów zaliczanego do Korony Sudetów Polskich. Spacerując zielonym szlakiem dotarli do Błażkowej, gdzie na placu zbaw czekało już na ich przybycie ognisko z kijkami, na którym mogli sobie usmażyć smakowite kiełbaski oraz skorzystać ze znajdujących się na tym terenie urządzeń rekreacyjnych.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Janowi Paszkietowi oraz jego współpracownikom za przygotowanie ogniska, dzięki któremu mogli zregenerować się po trudach „upalnego spaceru” przez Wzgórza Bramy Lubawskiej.


Autor: E. Nieczyperowicz

Galeria