Święto Biblioteki

W dniach 23-27 października 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych.  W poniedziałek młodsi uczniowie uczestniczyli w „Spotkaniu z baśnią”,  wysłuchali interpretacji „Jasia i Małgosi” w świetnym wykonaniu p. Malwiny  i wykonali pracę plastyczną. We wtorek podczas „Zgaduj zgaduli” dzieci odszukiwały ukrytych w czytelni zagadek o postaciach  z bajek. Nie zapomniano także o Dniu Kundelka. W środę   można było obejrzeć wystawę książek o psach i film niespodziankę. W czwartek nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę - młodsi uczniowie przebierali się za swoich ulubionych bohaterów. „Co nauczyciele czytali, gdy byli mali”to piątkowy konkurs adresowany do starszych uczniów podczas którego uczestnicy pełni emocji usiłowali odszyfrować ulubione książki swoich pedagogów.

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnej konkursowej zabawie! Laureaci konkursu „Zgaduj zgadula” :

1. Marta Pichnar z kl.3d
  2. Lena Skrzypiec z kl.3d
  3. Dominika Cygal z kl.3d

oraz konkursu „Co nauczyciele czytali, gdy byli mali”  to Wypych Kacper kl.6c oraz Oliwier Nowak z kl.6c.

Wszyscy uczniowie szkoły napisali piękne życzenia dla biblioteki. Jednak na szczególne wyróżnienie zasługują klasy: 3e za śliczne laurki oraz klasa 4a za bardzo pomysłowo wykonane życzenia. Wszystkie prace można było obejrzeć na tzw. Drzewie Życzeń.