Czwartaki we Wrocławiu

Czwartek 23 listopada 2017r. na długo pozostanie w pamięci dzieci, jako jeden z tych niezwykłych dni w szkole, obfitujący w moc wrażeń. Tego dnia uczniowie klasy IV B i IV C wybrali się wraz z nauczycielami: panią Jolantą Myśliwiec, Anetą Szewczyk oraz Moniką Auksztulewicz na wycieczkę do Wrocławia.

Głównym celem wycieczki było przedstawienie w wykonaniu znanej z występów na całym świecie, jedynej w swoim rodzaju Moskiewskiej Rewii na lodzie, która zaprezentowała fantastyczne, baśniowe widowisko dla dzieci, oparte na motywach baśni autorstwa Jana Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu". Wspaniałe, różnorodne kostiumy, bogata scenografia, jak również niesamowite układy choreograficzne zachwyciły i niemal zahipnotyzowały dzieci. Ponadto wartość artystyczną spektaklu wzbogaciły fantastyczne efekty specjalne, wraz z pokazem sztucznych ogni w finale rewii. W trakcie przedstawienia mogliśmy podziwiać nie tylko doskonałą muzykę i choreografię, ale również indywidualne popisy zawierające trudne elementy jazdy figurowej.

Korzystając z wizyty we Wrocławiu uczniowie zwiedzili również miniaturowy świat „Kolejkowa”. Dzieci były zachwycone  największą makietą w Polsce, tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki, kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.

W drodze powrotnej wielką atrakcją dla dzieci było także odwiedzenie McDonalda w Wałbrzychu.

Bez wątpienia wycieczka dostarczyła wielu emocji i z pewnością pozostawiła po sobie wiele niezapomnianych wspomnień.