Odmładzamy bibliotekę

Po co? Bo - jak twierdzi Fabian - nowe jest lepsze niż stare :)

Nasza klasa, czyli 6a, kolejny raz zmobilizowała wszystkie siły, aby wspierać szkolną bibliotekę. W czwartek, 30 listopada, przeprowadziliśmy „Odmładzanie naszej biblioteki 2”. Od godz. 10.30 rozmawialiśmy o tym z innymi uczniami, proponowaliśmy pyszne ciasta, a także losowanie wróżb andrzejkowych z przymrużeniem oka. Szkołę ozdobiliśmy hasłami promującymi czytanie.

Celem akcji jest zakup nowych lektur do biblioteki. Jakich? W tym roku zdecydują o tym sami uczniowie.

Jesteśmy baaardzo zadowoleni z efektów naszej pracy! Zebraliśmy tego dnia 1022,66 zł. Olka na koniec powiedziała: „Jestem z was dumna”. Jasne! Jak tu nie być?:)

Jeszcze tyko podziękowania, bo nie udałoby się nam bez:

Pań Bibliotekarek, naszych Rodziców, Zuzanny i Nikoli z kl.7a, Karola z 4c, Pani Dorotki Jahołkowskiej oraz naszej wychowawczyni - Pani A. Wnuk. No i oczywiście bez wszystkich, którzy dziś wrzucili swój „grosik” do skarbonki. Jesteście prawdziwymi „Przyjaciółmi Biblioteki”!

W pierwszym tygodniu grudnia zapraszamy przedstawicieli klas zaangażowanych we wspieranie szkolnej biblioteki do rozmów przy „okrągłym stole” - wspólnie zrobimy listę nowości, które chcemy mieć u siebie.