Przyjaciele z Torunia – Grupa „T”

Aktorzy z Grupy „T” z Torunia, 21.11.2017r., zaprosili naszych uczniów klas 1-7 na niezwykle piękną i refleksyjną opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Udowodnili, że to, co inne nie koniecznie jest złe. Duża różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i lalek (pacynki) zagwarantowała niesamowite widowisko.

Małe dzieci nie mają uprzedzeń, są otwarte i gotowe zaakceptować świat takim, jaki jest. Jednak dzisiejsza rzeczywistość nie zawsze kształtuje dobre wzorce w młodym człowieku. Media skutecznie zaszczepiają w dzieciach uprzedzenia i przekazują negatywne stereotypowe myślenie. Coraz częściej wygląd i stan posiadania jest miarą wartości człowieka.

Główny bohater słoń Tadeusz był bardzo nieszczęśliwy. Urodził się z długą trąbą, która jest główną przyczyną jego kłopotów. Słonik staje się obiektem kpin ze strony zarozumiałej mrówki Heleny. Pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wie jednak, że podstępna Helena również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot.

W tym momencie na scenie rozpoczyna się prawdziwa przygoda. A w magiczną podróż po Zaczarowanym Lesie aktorzy zabrali wszystkich żądnych przygód milusińskich i dorosłych.

Nasi przyjaciele wspaniale odegrali swoje role, a uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili :)))

Do zobaczenia za rok...