wspólna integracja

Dnia 15.09.2017 r. klasy 3a i 7a wraz z wychowawczyniami wybrały się na trzydniową wycieczkę do Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. Po przybyciu na miejsce, czekał na nie smaczny obiad. Po zakwaterowaniu i rozpakowaniu swoich bagaży, wieczorem wszyscy wycieczkowicze udali się na ognisko i dyskotekę.

Drugiego dnia po śniadaniu uczniowie wyruszyli do „Centrum Nauki Keplera” w Zielonej Górze. Tam, mogli zgłębiać tajniki nauk przyrodniczych, wykonując ciekawe doświadczenia, uczyły się przez zabawę. Następnym punktem wycieczki był pobyt w Planetarium „Wenus”. Jego wyjątkowość polega przede wszystkim na zastosowaniu ruchomej kopuły, która może zmieniać kąt nachylenia względem widowni w trakcie pokazu. Zastosowano tam także niezwykle nowoczesny system projekcyjny, umożliwiający wyświetlanie pokazów gwiaździstego nieba i innych projekcji. W Planetarium uczniowie mogli obejrzeć seans edukacyjny i film Podróż do miliarda słońc prezentujący dokonania współczesnych satelitów.

Po zjedzeniu pysznych lodów, grupa wróciła do Przemkowa. Po obiedzie odbyły się zajęcia z Panią Wandzią, podczas których wszyscy własnoręcznie tworzyli wspaniałe dekoracje piernikowe. Najlepsze prace zostały nagrodzone piernikowymi dyplomami. Sobotni wieczór zakończył się dyskoteką.

Niedzielę uczestnicy wycieczki rozpoczęli tradycyjnie od śniadania. Niestety, wkrótce nadszedł też czas pakowania i pożegnania, podczas którego obejrzeli prezentacje, pokazującą jak bawili się przez ostatnie trzy dni. Po pożegnaniu i podziękowaniu za opiekę, grupa wyruszyła w drogę powrotną do domu. Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy wycieczkowicze wrócili do domów.