Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

LIGA SIATKARSKA 1 X 1 - PODSUMOWANIE SEZONU W 5F

Tradycją grup sportowych prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego Andrzeja Cukiera jest tzw. LIGA SIATKARSKA. Liga siatkarska to bardzo ważny element przygotowań dzieci do zawodów sportowych. Oprócz walorów dydaktycznych LIGA pełni bardzo ważną funkcję wychowawczą. Kształtuje charakter młodego sportowca, uczy współpracy i organizacji, a także wdraża do przestrzegania reguł czystej, uczciwej gry (postawy fair-play).
     Dziś 26. kwietnia w grupie sportowej chłopców z 5f odbyła się ostatnia kolejka ligi siatkarskiej w grach 1 x 1 na 1 odbicie.

Turniej, który rozgrywany był raz w tygodniu od początku listopada do końca kwietnia dziś w uroczysty sposób został podsumowany. W ten sposób sezon siatkarski został zakończony. Warto przypomnieć, że chłopcy z 5f to czwarta drużyna Dolnego Śląska w siatkarskich trójkach. Na zakończenie były nagrody, oceny, dyplomy, puchary i przepyszny poczęstunek. Mistrzem LIGI 5f został Marcel Murawski, wicemistrzem Damian Prokopowicz, a trzecie miejsce uzyskał Bartosz Obidowski. Nagrodę specjalną dostał Jakub Gądek, który nie opuścił ani jednej kolejki rozgrywek. Wszystkim uczestnikom półrocznych rozgrywek gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy równie udanych w przyszłym roku szkolnym.