Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

BRĄZOWY MEDAL AKADEMII

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich oraz Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki Olimp zaprosiło 22. kwietnia młode siatkarki ze szkół podstawowych na turniej – dwójek, trójek i czwórek siatkarskich. Po raz pierwszy wśród 5-klasistek wystąpił zespół Akademii Młodego Sportowca Volley Kamienna Góra - oparty na uczennicach naszej szkoły, które pokazały klasę, zajmując wysokie 3. miejsce.

W trójkach z klas piątych zaprezentowało się 14 zespołów, które zostały podzielone na 3 grupy eliminacyjne. Siatkarki z Kamiennej Góry w pojedynkach eliminacyjnych wygrały 15:5 z Echem I Twardogóra, 15:11 z Miliczem II i 15:11 z Obornikami Śląskimi II. Te wyniki dały naszym zawodniczkom 1. miejsce w grupie. W pozostałych dwóch triumfowały ekipy Milicza I i Janowic Wielkich, które uzyskały komplet zwycięstw.

Najlepsze trzy zespoły w rundach eliminacyjnych dały sobie również radę w spotkaniach półfinałowych. Najpierw Milicz I pokonał 15:13 Szewce, w drugim Janowice Wielkie rozgromiły 15:4 Oborniki Śląskie I, natomiast kamiennogórzanki pokonały 15:8 ekipę Obornik Śląskich II. Niestety w walce o medale zawodniczki AMS z Kamiennej Góry najpierw po zaciętej walce przegrały 12:15 z ekipą Milicza I, a następnie nie sprostały najlepszej drużynie (9:15) z Janowic Wielkich. Wielka szkoda, ale przy obronie ostatniej piłki kontuzji barku doznała Alicja Antoszczak. Złote medale zawisły na szyjach zawodniczek z Janowic, które w rozgrywkach szkolnych zdobyły tytuł wicemistrza Dolnego Śląska.

W dwójkach triumfowało Echo Twardogóra, natomiast w gronie czwórek ekipa z Milicza I. Gospodarze przygotowali dla wszystkich siatkarek poczęstunek w postaci jabłek, pizzy oraz napojów.

AMS Volley: Antoszczak, Lembowicz, Tomaszewska, Bieńkowska.