NIECH SIĘ KSIĄŻKI NIE MARNUJĄ!

Takie hasło wymyśliła klasa 5a, aby promować czytelnictwo w naszej szkole. Z tej też okazji piątoklasiści wraz z wychowawczynią (p. A. Wnuk) przygotowali spotkanie w auli, na które zaprosili swoich kolegów - uczniów z innych klas.

Wszystko zaczęło się od gry, w której bierze udział kl. 5a (szczegóły na: czytamy.gwo.pl lub na Facebooku: CzytaMy). To właśnie zadanie 2. z powyższej gry stało się inspiracją do działania.

Na początek zaprezentowano układ muzyczno - choreograficzny z głębokim przesłaniem. Na scenie przed zaskoczoną (chyba pozytywnie?) publicznością pojawiały się małe grupki wdzięcznie podrygujących uczniów z hasłami w stylu: NIE-PYTAJ-CZYTAJ! ELITA- CZYTA! WEŹ- KSIĄŻKĘ –DO DOMU! CZY – JESTEŚ - JUŻ- NA TYLE - DUŻY - BY MIEĆ - WŁASNĄ KSIĄŻKĘ? Końcowy układ stworzył napis, czyli główne hasło: „NIECH SIĘ KSIĄŻKI NIE MARNUJĄ!!! Tyle literek- ilu uczniów w klasie:)

Drugą część spotkania poprowadzili Marianka, Piotr i Antonio. To oni zachęcali, żeby przed weekendem odwiedzać szkolną bibliotekę i zabierać książki do domu. Bo bohaterom pewnie smutno w pustej szkole, no i mogą trochę łobuzować;) Jako przykład klasa 5a zaprezentowała przygotowany przez siebie film pt. „Wilk kontra Babka”. Historia powstała z „wymieszania” „Czarnego Młynu” i… „Czerwonego Kapturka”. Było sporo śmiechu. Najwięcej entuzjazmu wzbudzili oczywiście Czerwony Kapturek i brawurowo zagrana Babka.

W trzeciej części wyświetlony został film pt. „TU SIĘ CZYTA!” - czyli trochę inny MIX:) Udało się bowiem zebrać wypowiedzi bardzo różnych osób z naszej szkoły, które łączy jedno: PASJA CZYTANIA! Wypowiedzieli się dla nas uczniowie, nauczyciele, pani dyrektor, pani pedagog, a nawet przyszli uczniowie- czyli przedszkolaki. Wszyscy zachęcali do czytania.

Na koniec spotkania klasa 5a przygotowała niespodziankę. Ogłosił ją Antek: Uwaga! Uwaga! Czytanie wpływa pozytywnie na urodę!

Na dowód zaprezentowano piosenkę W. Młynarskiego pt. „Ballada o chirurgii plastycznej” ze słynnym refrenem; „Jeśli za mało książek znasz, to ci wychodzi na twarz”. Przy akompaniamencie pani Ani Kosturek „piąta a” dała popis swoich wokalnych umiejętności.

PS

Klasa 5 a bardzo serdecznie dziękuje nauczycielom i uczniom, którzy zgodzili się w filmiku promować czytanie.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę pani Ani Kosturek (wsparcie muzyczne), pani M. Czyż (poskładanie naszych pomysłów plastycznych) oraz pani E. Kolat i D. Jahołkowskiej (możliwości techniczne).