Warsztaty ornitologiczne

W czwartek, 19 stycznia 2016 roku uczniowie klasy 4b,4f, 5c i 5f uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych, które poprowadziły edukatorki z EkoCentrum we Wrocławiu panie Małgorzata Pietkiewicz i Hanna Sztwiertnia.

Mimo siarczystego mrozu uczniowie, jak prawdziwi ornitolodzy, wyposażeni w lornetki i lunetę, udali się nad kamiennogórski zalew, aby obserwować ptaki w ich naturalnym środowisku. Niezwykłym przeżyciem okazało się spotkanie oko w oko z czaplą siwą, która w trakcie naszego spaceru przyleciała nad zalew. Podczas zajęć terenowych uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób i czym dokarmiać ptaki, aby im nie zaszkodzić oraz w jakim celu zakłada się ptakom obrączki. Po powrocie do szkoły młodzi przyrodnicy poznali najpospolitsze gatunki ptaków oraz ciekawostki przyrodnicze z ich życia. Na koniec spotkania uczniowie pod czujnym okiem pana Bartłomieja Dymka z Nadleśnictwa w Kamiennej Górze i pana Krzysztofa Kalemby z Sudeckiego Towarzystwa Przyrodniczego zmontowali karmniki, które wypełnione ziarnem zostaną umieszczone na parapetach okiennych w naszej szkole.

Galeria: zdjęcia autorstwa Pana Krzysztofa Kalemby