Mamy Mistrzostwo Dolnego Śląska w… BIEGANYM DYKTANDZIE

Dnia 22 kwietnia 2016 roku poniosło nas do… Żórawiny koło Wrocławia, do pięknej i nowoczesnej sali gimnastycznej, by wybiegać sobie i naszej szkole dość nietypowe mistrzostwo.

Drużyna w składzie: Oliwia Gajda(5f), Zosia Niemira(6b), Nina Osińska(6b), Agata Pałkiewicz (6b) oraz rezerwowa Oliwia Karska (5f) zostały Mistrzyniami Dolnego Śląska w Bieganym Dyktandzie. Dziewczyny pokonały aż dziewięć zespołów min. z Wrocławia, Wołowa, Świdnicy, Węgier, Szklar Dolnych. Po zaciętej walce w myślenie, zapamiętywanie, dyktowanie, pisanie i bieganie okrzyknięte zostały zwyciężczyniami. Tryumf osłodził rozczarowanie związane z nieobecnością profesora Jana Miodka, który odwołał swój wcześniej zapowiedziany przyjazd tłumacząc nieobecność sprawami osobistymi (Pan profesor przesłał do organizatorów list z przeprosinami). Może pobawicie się razem z nami w Biegane Dyktando na zbliżającym się Festynie?