"Dwójki" chłopców na start!

Kamiennogórski MOS był 11 kwietnia organizatorem zawodów powiatowych w mini piłce siatkowej „dwójek” ze szkół podstawowych chłopców. Zawdonicy naszej szkoły okazali się niegościnni i zostali mistrzami powiatu, rewanżując się „dwójce” za zawody miejskie.

W imprezie wystartowało 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. W pierwszej Lubawka pokonała 2:0 Chełmsko Śląskie, następnie uległa „jedynce” w takim samym stosunku i na koniec gospodarze wygrali 2:0 z Chełmskiem Śląskim.

W drugiej grupie „dwójka” z Kamiennej Góry pokonała łatwo po 2:0 Krzeszów i Szarocin. W spotkaniu o 2. miejsce Szarocin okazał się lepszy od Krzeszowa, wygrywając 2:0. Ciekawe były półfinału. Najpierw „dwójka” ograła 2:0 Lubawkę, natomiast chwilę później „jedynka” wygrała z Szarocinem.

Dramatyczny był finał. Pierwszy set wygrała drugi para z „jedynki” 21:6, jednak następny set należał do „dwójki” (8:21). W wszystkim zadecydował tie-break. Gospodarze wygrali ostatniego seta 15:8. W małym finale Szarocin również wygrał po tie-breaku 15:11 z Lubawką. Piątą lokatę wywalczył Krzeszów, a stawkę zamknęło Chełmsko Śląskie.

„Jedynka”: Prokopowicz, Pakiet, Polewski, Murawski Marciniak, Obidowski. Opiekun Andrzej Cukier.