Rozpoczął się sezon startów w zawodach międzyszkolnych w minisiatkówce

Nasza szkoła była gospodarzem zmagań siatkarskich na etapie miejskim i powiatowym. Jako pierwsi, swoje wysokie umiejętności zaprezentowali sportowcy z klasy 5 F. Chłopcy i dziewczęta w tej kategorii wiekowej grają w „trójkach”.

Niestety, do zawodów miejskich, nie stawili się przeciwnicy z innych szkół. Nasi zawodnicy stoczyli między sobą towarzyski pojedynek. Obydwie drużyny automatycznie awansowały do następnego etapu rozgrywek. W zawodach powiatowych dziewczęta rozegrały zwycięski mecz z rywalkami z Krzeszowa (2 – 0). Wygrana zagwarantowała im udział w mistrzostwach strefy jeleniogórskiej. Chłopcy stoczyli dwa zwycięskie pojedynki. Pokonali przeciwników z Lubawki i z Krzeszowa. Zajmując pierwsze miejsce, podobnie jak dziewczęta, zagrają o mistrzostwo strefy. Będą to dwa ciężkie wyjazdy do Smolnika koło Lubania. Życzymy powodzenia i sukcesu. W kategorii „czwórek” byliśmy świadkami prawdziwego wydarzenia siatkarskiego. Do rywalizacji przystąpiły zespoły dziewcząt i chłopców z Marciszowa i SP 2 w Kamiennej Górze oraz dwa nasze zespoły. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Najwyższy poziom prezentowali nasi siatkarze i siatkarki. We wszystkich meczach była dobra gra zespołowa, trudne zagrywki i ataki nie do obrony. Mecze naszych drużyn zakończyły się zwycięstwem po 2 – 0. Do zawodów powiatowych awansowały nasze drużyny oraz siatkarze z SP 2, zajmując drugie miejsca w obydwu kategoriach. Etap powiatowy będzie trudniejszy. Gramy bowiem na trudnym terenie w SP 2. Jednak wierzymy mocno w naszych zawodników i tradycyjnie życzymy powodzenia.