Wspomnienia z jarmarku bożonarodzeniowego

Jak co roku 11 grudnia 2015r. uczniowie należący do Klubu Przyjaciół Języka Niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. J. Twardowskiego w Kamiennej Górze wybrali się na Jarmark Bożonarodzeniowy do Görlitz w Niemczech.

Biorąc udział w kiermaszu poznali różnice w sposobie obchodzenia Czasu Adwentu przez Polaków i Niemców. Pomimo braku śniegu atmosfera była wspaniała. Uczniowie mogli też pochwalić się znajomością języka niemieckiego kupując oprócz pamiątek i prezentów, kiełbaski, gorącą czekoladę i tradycyjnie przepyszne owoce w czekoladzie. Uczestnicy wycieczki zwiedzili też Planetarium i Muzeum Przyrodnicze. Wycieczkę zorganizowały p. E. Borchardt – nauczyciel języka niemieckiego i p. A. Rams – nauczyciel języka angielskiego.