Lekcje filmowe

Dnia 12 listopada kilka klas 4-6 uczestniczyło w dość niecodziennych lekcjach, lekcjach filmowych. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach, których tematem były gatunki filmowe.

Co to jest dramat? Czy komedia tylko śmieszy? W filmie muzycznym śpiewa się i tańczy? Horror ma nas przestraszyć? To tylko nieliczne z pytań, na które uczniowie uzyskali odpowiedzi zilustrowane fragmentami odpowiednich filmów np. „Avatar”, „Step Up”, „2012” i wiele innych.

W drugiej części spotkania nasi uczniowie obejrzeli na dużym ekranie film, który jest ekranizacją lektury szkolnej, pt. „Most do Terabithii”. Na tym przykładzie zaobserwowali, jak różnorodne gatunki przenikają się we współczesnym kinie.