Rekreacja - KAJAKI

Nie lada atrakcję przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego SP-1 dla swoich uczniów klas sportowych.

Dwie grupy 4f i 6f uczestniczyły w nietypowej dla siebie "lekcji wf na wodzie". Ponieważ wielkimi krokami zbliżają się wakacje, czas na rekreacyjne formy zajęć ruchowych. Jedną z nich jest kajakarstwo. Na kamiennogórskim zalewie uczniowie zapoznawali się z budową kajaka i wiosła, technikę wiosłowania i pływania kajakiem, a przede wszystkim z zasadami bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego. Dla niektórych uczniów był to pierwszy kontakt z taką formą rekreacji sportowej. Uczniowie bardzo szybko przyswoili sobie wszelką wiedzę dotyczącą kajakarstwa i pewnie wykorzystali ją w praktyce. Jak zapewniają nauczyciele nie był to jednorazowy wypad z dzieciakami na kajaki. Dzięki fachowemu instruktażowi, przyjaznej atmosferze zajęć i świetnej organizacji właściciela kajaków p. Sławomira Sławińskiego, uczniowie klas sportowych już umówieni są na kolejne odkrywanie tajemnic kajakarstwa.