Goście szczególni

Wielką niespodziankę sprawili nam wszystkim absolwenci - sportowcy - siatkarze z naszej "jedynki". W ciągu jednego majowego tygodnia odwiedzili nas szczególni goście: Aleksandra Wójcik i Artur Błażej.

Oboje zaczynali
siatkarską przygodę w klasach sportowych naszej szkoły. Teraz odnoszą sukcesy klubowe i reprezentacyjne. Ola gra w najwyższej lidze w klubie SK Bank Legionovia Legionowo. Wielokrotnie występowała w biało - czerwonych barwach z orzełkiem na koszulce, uczestnicząc w Mistrzostwach Europy i Świata. Artur występuje w klubie JSW Jastrzębski Węgiel i jest Mistrzem Polski młodzików. Na co dzień ciężko trenują i grają wiele meczów. Wiele tygodni i miesięcy są poza Kamienną Górą. Mimo to, zawsze pamiętają o pierwszych szkolnych sukcesach i znajdują czas na wizytę w naszej szkole. Absolwenci odwiedzili swoich nauczycieli wychowania fizycznego i spotkali się z uczniami klas sportowych. W spotkaniu z Aleksandrą Wójcik uczestniczyła jedna z klas trzecich. Były to wyjątkowe chwile. Nauczyciele wspominali, goście opowiadali  i odpowiadali na trudne i poważne pytania ze strony uczniów. Artur przywiózł ze sobą złoty medal Mistrzostw Polski i statuetkę najlepszego zawodnika meczu. Obecność Aleksandry miała wyjątkowy charakter. Przez cały czas otaczała Ją grupa uczniów - dziesiątki, setki, może nawet tysiące. Wszyscy chcieli autograf, a flesze aparatów błyskały miliony razy. Nasi goście zrobili z klasami pamiątkowe zdjęcia i złożyli autografy na piłce siatkowej, która będzie dla nas cenną pamiątką. Dla wielu uczniów były to bardzo pouczające i motywujące spotkania. Bardzo cenimy u naszych absolwentów pamięć o nas.

Dziękujemy za każdy kontakt, zawsze zapraszamy i oczekujemy na niespodziewane wizyty.