Poznajemy zawody

W ramach realizacji cyklu zajęć „Poznajemy zawody” wychowankowie świetlicy szkolnej „Smocza Łąka” działającej przy naszej szkole odwiedzają różne miejsca pracy.

Jako pierwszy gościł ich zakład SOPP Polska. Uczniowie mięli możliwość przyjrzenia się jak wygląda praca przy taśmie podczas pakowania czekoladek. Obserwowali pracę kobiet przy produkcji kokardek. Wychowankowie zostali poczęstowani słodkościami, a sami na ręce kierownika zmiany przekazali przygotowany przez siebie album z pracami plastycznymi.

Drugim miejscem które odwiedzili była Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Kamiennej Górze. Strażacy oprowadzili grupę 40 uczniów po komendzie i centrum dowodzenia. Młodzież zapoznała się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa p. pożarowego oraz o sposobie zgłaszania zdarzeń pod numerem tel. 998. Uczniowie mogli obejrzeć również nowoczesny sprzęt i wyposażenie karetek pogotowia oraz wozów strażackich. Ratownicy medyczni opowiadali o trudach swojej pracy i zaprezentowali sprzęt, dzięki któremu ratują ludzkie życie.

Monika Czyż & Katarzyna Sawicka