Udany turniej zawodników „jedynki”

Pracowitą niedzielę miało 35 zawodniczek i zawodników z powiatu, którzy wzięli udział w Powiatowym Turnieju w Warcabach 100-polowych. Pierwsze miejsce w open zajął senior Mariusz Nowak z Kamiennej Góry, ale bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej „jedynki” oraz Świetliczaki.

Na imprezę w kamiennogórskim Centrum Kultury stawiło się 35 zawodników i zawodniczek z powiatu. Każdy ze sportowców rozegrał 9 rund. Pierwsze miejsce w imprezie zajął Mariusz Nowak, który zgromadził komplet 18 „oczek”. Trzeci w open był junior starszy Fabian Skoczylas (14 –) z Czadrowa. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: junior starszy Kacper Czyński (12), juniorka młodsza Paulina Wielosik (12 – cała trójka to absolwenci SP nr 1). Pozostali to zawodnicy „jedynki”: młodzik Gracjan Białas (11- wszyscy z Kamiennej Góry), młodzik Igor Skoczylas (11) z Czadrowa, orlik Jan Budaj (11), młodzik Tomasz Kaczmarczyk (11 – obaj z Kamiennej Góry). W drugiej dziesiątce uplasowali się: junior starszy Michał Czyński (10 – absolwent „jedynki”) z Kamiennej Gór, 89-lateni weteran Tadeusz Hajduk (10 z Ptaszkowa, junior młodszy Krystian Ziemichód (10), orlik Jan Powroźnik (10), orlik Mateusz Kaczmarczyk (10), junior młodszy Maxym Romanov (10), młodzik Filip Otocki (10), orlik Karol Łuczak (10), junior młodszy Kacper Majerski (9) i juniorka młodsza Anna Bagniuk (9 – wszyscy z Kamiennej Góry – absolwentka „jedynki”). Kategorię orliczek wygrała 8-letnia kamiennogórzanka Karolina Świnkowska (23. w open z 8 pkt) ze SP nr 1. Sędzią turnieju był Wiesław Lipień.

Najlepsi w następny weekend pojadą na turniej strefy jeleniogórskiej do Siedlęcina.