Wakacyjna szkoła języka polskiego.

Od 2 do 18 sierpnia 2022r. w Szkole Podstawowej nr1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze odbywały się bezpłatne lekcje języka polskiego dla uczniów z Ukrainy.

Na zajęcia w czasie wakacji pilnie uczęszczało 42 uczniów w wieku od 7 do 17 roku życia. Byli to „nasi uczniowie z jedynki”, których znamy, ale także uczniowie z SP2 i zupełnie nowi uczniowie, którzy jak sami mówili język polski znają tylko „ciut ciut”. W nauce języka starałyśmy się trzymać zasad – najpierw słuchanie, potem mówienie, dopiero potem czytanie i pisanie – nauczycielki: Iwona Niemas i Valentyna Poliak. Wszystkim Uczniom życzymy wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym.

I.N.V.P.

З 2 по 18 серпня в Початковій Школі номер 1 ім. Яна Твардовського в Каменнній Гурі відбулися безкоштовні уроки польської мови для учнів з України. Заняття під час канікул відвідувало 42 учнів у віці від 7 до 17 років. Були це як "наші учні з  першої школи" яких ми знали,так і учні з Початкової школи номер 2, а також нові, які самі казали, що знайомі з польською мовою зовсім трішки. Під час навчання мови ми старались дотримуватись правил - спочатку слухати,потім говорити,а вже пізніше читати і писати.

Вчителі: Івона Нємас і Валентина Поляк.

Всім учням бажаємо всього найкращого в новому шкільному році.