Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu kamiennogórskiego za rok szkolny 2021/2022

20 czerwca 2022 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze odbyło się 19 Spotkanie Mistrzów Sportu Szkolnego oraz podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu kamiennogórskiego. Tytuły i statuetki wybitnych sportowców odebrali: Bartosz Adamczyk - mistrz województwa w skoku w dal, Ignacy Osmolak - wicemistrz województwa w rzucie piłeczką palantową, drużyna chłopców (Kuba Andrzejczyk, Ignacy Osmolak, Dawid Niezgoda, Natan Jaszek, Kuba Skotarczak, Filip Pach, Adam Giedrewicz, Antoni Piech, Kacper Zieliński) - wicemistrzowie województwa w siatkarskich czwórkach, Kazimierz Siwa - wicemistrz województwa w narciarstwie biegowym oraz wicemistrz województwa w biegu na nartorolkach, Wiktoria Przysło - zdobywczyni brązowego medalu w zawodach wojewódzkich w biegu na nartorolkach. Tytuły i medale bardzo dobrych sportowców odebrali: drużyna chłopców (Szymon Adamczyk, Ignacy Osmolak, Adam Wiśniewski, Hubert Wiśniewski, Maciej Rejman, Antoni Piech) - brązowi medaliści strefy jeleniogórskiej w pływaniu drużynowym, drużyna dziewcząt (Magdalena Lema, Antonina Olszak, Zofia Sawicka, Yasmin Atta, Olivia Klimek, Maja Drzewiecka, Michalina Czyż) - mistrzynie strefy jeleniogórskiej w siatkarskich trójkach, Gracjan Przysło - szósty w województwie w narciarstwie biegowym oraz piąty w województwie w biathlonie letnim, dwuboiści nowocześni (Antoni Piech i Jakub Karwala) - zdobywcy szóstego miejsca w województwie.
        Opiekunami nagrodzonymi za sukcesy swoich sportowców byli: Andrzej Cukier, Sławomir Skotarczak, Łukasz Przysło oraz Kornel Łukasik. Natomiast wicedyrektor szkoły Jolanta Tułaczyk odebrała 3 puchary i dyplomy za współzawodnictwo sportowe: 2 miejsce w kategorii chłopców klas 7-8, 2 miejsce w kategorii chłopców klas 1-6 oraz 3 miejsce w kategorii dziewcząt klas 7-8. Natomiast w kategorii dziewcząt klas 1-6 nasza szkoła zajęła miejsce czwarte.