Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

Srebrny medalista - Ignacy Osmolak

We wtorek 14 czerwca 2022 r. w Legnicy odbył się finał wojewódzki w Indywidualnej Lekkoatletyce w ramach Igrzysk Dzieci. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z najlepszymi lekkoatletami z województwa dolnośląskiego. Udany start zaliczył Ignacy Osmolak, który rywalizując w rzucie piłeczką palantową pokonał prawie wszystkich rywali wykonując rzut na odległość 54,5 m i zdobył srebrny medal (zawodnik z pierwszego miejsca uzyskał taką samą odległość, ale miał drugi rzut dalszy od naszego ucznia). Dobrze wystartowali również, choć bez medalowych zdobyczy, pozostali nasi uczniowie: Julia Kowalik w biegu na 60 m, Michalina Czyż w biegu na 300 m, Kamil Tadeusz w biegu na 1000 m, sztafeta szwedzka w składzie: Maria Ruchała, Magdalena Lema, Michalina Czyż, Antonina Olszak. Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych zawodników i zawodniczek! Opiekunem naszych sportowców był Łukasz Przysło.