„CO DWIE GŁOWY, TO NIE JEDNA”- WRACAMY PO PRZERWIE!

Po dwóch latach nieplanowanej przerwy powrócił do nas szkolny konkurs polonistyczny, którego celem jest wzmacnianie więzów koleżeńskich, zachęcanie do współpracy i samodzielności. W tym roku do konkursu zaproszeni zostali uczniowie siódmych i ósmych klas- czyli „starszaki” w naszej szkole.

Aż 15 dwuosobowych drużyn na czas złożyło karty zgłoszeniowe i załączyło wymagane wpisowe W tym roku „zapłatą” były ilustracje do fragmentów wierszy naszego patrona- ks. Jana Twardowskiego.

W czwartek- 19 maja 2022 roku dwójki złożone wyłącznie z ochotników rozwiązywały językowe,  ortograficzne i literackie łamigłówki. Oczywiście- jak zawsze na tym konkursie- można było korzystać ze wszystkich drukowanych źródeł wiedzy.

A oto tegoroczni laureaci MISTRZOSTW JĘZYKA POLSKIEGO w PARACH „Co dwie głowy, to nie jedna”:

Wśród siódmoklasistów:

1. Marysia Ruchała i Julia Gąsienica-Jędrzejczyk Kl. 7a
  2. Marcelina Mordarska i Liwia Matusik Kl. 7e

Wśród ósmoklasistów:

1. Filip Czajkowski i Adrian Kurkiewicz Kl. 8d
  2. Barbara Mirek i Martyna Sawicka Kl. 8d

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i… zapraszamy już za rok!