Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

W niebieskim świecie

Dnia 1 kwietnia 2022 r. uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym celem inicjatywy było zwiększenie wiedzy na temat danego zaburzenia.

Na szkolnych korytarzach przygotowano wystawę mini plakatów w różnych odcieniach niebieskiego koloru. Umieszczono na nich najważniejsze hasła oraz charakterystyczne zachowania osób ze spectrum autyzmu. Dodatkowo w geście solidarności uczniowie wyróżniali się w tym dniu strojem, makijażem oraz odpowiednimi dodatkami.

Dlaczego akurat na niebiesko? Na ten temat istnieje wiele domysłów. Kolor niebieski to kolor niewinności i nadziei ale również kolor dla chłopców, a wśród dzieci z autyzmem jest znacznie więcej chłopców niż dziewczynek.