Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

PŁYWACY W FORMIE

W dniu 25 lutego 2022 roku na krytej pływalni w Kamiennej Górze odbył się Finał Powiatowy w pływaniu drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę w obu kategoriach reprezentowały drużyny chłopców. Waleczni pływacy zdobyli drugie miejsca w swoich kategoriach oraz awans na zawody strefy jeleniogórskiej.

 

Sztafeta - Igrzyska Dzieci:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 Kamienna Góra 1:39,18

2. Szkoła Podstawowa nr 1 Kamienna Góra 1:45,25

3. Szkoła Podstawowa w Krzeszowie 2:11,65

4. Szkoła Podstawowa nr 2 Kamienna Góra II 1:53,83 PK

 

Klasyfikacja drużynowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 Kamienna Góra 129 pkt.

2. Szkoła Podstawowa nr 1 Kamienna Góra 113 pkt.

3. Szkoła Podstawowa w Krzeszowie 91 pkt.

 

Skład sztafety SP 1 Kamienna Góra – Igrzyska Dzieci:

Szymon Adamczyk, Hubert Wiśniewski, Jakub Karwala, Nikodem Łojkowski, Ignacy Osmolak, Antoni Piech, Maciej Rejman, Adam Wiśniewski.

 

W rywalizacji indywidualnej medale wywalczyli:

Styl grzbietowy:

1. Osmolak Ignacy SP 1 Kam. Góra 40,51

Styl klasyczny:

2. Adamczyk Szymon SP 1 Kam. Góra 1:11,37

3. Łojkowski Nikodem SP 1 Kam. Góra 52,00

Styl motylkowy:

2. Karwala Jakub SP 1 Kam. Góra 18,64

 

 Sztafeta - Igrzyska Młodzieży:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 Kamienna Góra 3:23,59

2. Szkoła Podstawowa nr 1 Kamienna Góra 4:04,72

 

Klasyfikacja drużynowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 Kamienna Góra 128 pkt.

2. Szkoła Podstawowa nr 1 Kamienna Góra 119 pkt.

 

Skład sztafety SP 1 Kam-Góra – Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

Kacper Auksztulewicz, Jan Czyż, Mikołaj Drzewiecki, Sebastian Jusiewicz, Igor Szopniewski, Kamil Tadeusz, Szymon Żuk.

 

W rywalizacji indywidualnej medale wywalczyli:

Styl dowolny 100 m.

1. Drzewiecki Mikołąj SP 1 Kam. Góra 1:15,28

2. Jusiewicz Sebastian SP 1 Kam. Góra 1:22,40

Styl grzbietowy 100 m.

2. Szopniewski Igor SP 1 Kam. Góra 1:57,95

3. Auksztulewicz Kacper SP 1 Kam. Góra 2:12,72

Styl klasyczny 100 m.

2. Czyż Jan SP 1 Kam. Góra 1:37:70


Opiekunem pływaków był Kornel Łukasik