Mikołajkowe warcaby

W czwartek, 9 grudnia w SP nr 1 w Kamiennej Górze odbył się 8. Turniej Warcaby 100-polowe z Mikołajem. W imprezie udział wzięło 45 uczniów, którzy zagrali podzieleni na dwie grupy w kategoriach klas 1-4, a od południa 5-8. Odpowiednio w zawodach triumfowali: Karol Łuczak i Maria Ślimak oraz Anna Bagniuk i Gracjan Białas.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili uczniowie klas młodszych 1-4. Sędzia Wiesław Lipień zadysponował 7 rund, po pięć minut na zawodnika. Pierwsze miejsce w open zajął Karol Łuczak (4. na Dolnym Śląsku w swojej kategorii wiekowej) z kompletem 14 punktów. Drugi był Gracjan Przysło (11 „oczek”), a trzeci Jan Budaj (10). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: Aleksander Petruk (10), 7-letni Oskar Lamek (9 pkt – największe objawienie turnieju), Tomasz Kaczmarczyk (9), Jan  Powroźnik (9), Dominik Szampera (9), Marcel Pluskota (8) i Roman Bański (8. pkt). Najlepsza w gronie dziewcząt była Maria Ślimiak (15. w open z 7 „oczkami"). Podium uzupełniły Wiktoria Obidowska (16; 6 pkt) i Hanna Baran (18. miejsce; 6 „oczek”).

Kwadrans po 12 do gry przystąpili uczniowie klas 5-8 (rund po 7 minut na parię dla każdego zawodnika). Tutaj o końcowym sukcesie Anny Bagniuk decydowała ostatnia runda. Złota medalistka Dolnego Śląska zgromadziła 12 „oczek” i wyprzedziła w open Gracjana Białasa (4. zawodnik na Dolnym Śląsku z 11 pkt - srebro) i Igora Skoczylasa (brązowy medalista DŚ z 11 „oczkami” - brąz). W pierwszej dziesiątce uplasowali się ponadto: Zosia Sawicka (7. na DŚ z 10 „oczkami – srebrny krążek wśród dziewcząt), Paulina Wielosik (brązowy krążek na DŚ; 10 pkt - brąz), Jan Czyż (8 – brązowy medal w kategorii chłopców), Krystian Ziemichód (8), Wiktoria Przysło (8), Hubert Wiśniewski (7) i Tymek Dziemidowicz (7 pkt).

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, medale, dyplomy oraz słodki poczęstunek.