Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

JESTEŚMY DUMNI Z POLSKI

Znamy już wyniki XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „JESTEŚMY DUMNI Z POLSKI”, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach, którego celem jest utrwalanie co roku chlubnych dziejów historii i kultury Polski oraz wychowywanie w duchu szacunku dla wartości narodowych, patriotycznych i rodzinnych. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Spośród nadesłanych z całej Polski aż 365 prac komisja konkursowa przyznała 21 nagród – jedną z nich za portret Janusza Korczaka otrzymała Zuzanna Krupa, uczennica klasy V D. Ponadto jury postanowiło wyróżnić Jasmin Attę z klasy VD za portret innego wybitnego Polaka - Mikołaja Kopernika, a prace Alicji Cejnowy z klasy VII A i Jana Czyża z VIII B zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej.

Gratulujemy laureatom i pozostałym uczniom biorącym udział w Konkursie!