Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

Dziewiętnastka z „jedynki”

W niedzielę, 26 września, w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyły się powiatowe zawody LZS w warcabach 100-polowych.

Imprezę zdominowali seniorzy. Kategorię open wygrał prawie 90-letni Tadeusza Hajduk z Ptaszkowa. W mistrzowskich zawodach wystąpiło 19 uczniów i absolwentów „jedynki”. Fabian Skoczylas wygrał rywalizację juniorów młodszych (4. w open) i zdobył złoty, wyprzedzając braci Michała (5 – srebrny krążek) i Kacpra Czyńskich (6. miejsce - brązowy). Po medale sięgnęły Anna Bagniuk (1. miejsce w juniorkach młodszych) i Paulina Wielosik), natomiast w młodziku medale zawisły na szyjach: Igora Skoczylasa, Gracjana Białasa i Krystiana Ziemichóda, a w kategorii młodziczek Zosia Sawicka i Zuzanna Gwoździewicz. W orliku złoty krążek zdobył Jan Budaj przed Karolem Łuczakiem i Gracjanem Przysło. Pierwsza wśród młodziczek była Maja Ziemichód. Czwarte lokaty wywalczyli w swoich kategoriach wiekowych i prawo startu na turnieju strefowym w Siedlęcinie – Filip Otocki, Tomasz Kaczmarczyk i Tymoteusz Dziemidowicz. W zawodach udział wzięli również Marcel Pluskota i Mateusz Kaczmarczyk. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom.

GT

Foto: Katarzyna Sawicka