Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

15 września, po raz pierwszy w naszej szkole, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli wielkie święto kreatywności, talentów, nieszablonowego myślenia i umacniania wiary we własne siły.

Wszystkie działania tego dnia oparte były na historii Vashti - bohaterki "Kropki" Petera H. Reynoldsa. Książeczka opowiada o nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Za namową nauczycielki namalowała kropkę, która zmieniła jej życie.

Uczniowie klas I-III postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów.

Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Wszyscy uczniowie, ustrojeni w kropki, obejrzeli animowaną opowieść o Vashti, rozmawiali o talentach i rozwijaniu skrzydeł oraz wykonali kropki, na których przedstawili swoje mocne strony. Swoje dzieła zawiesili na drzewie talentów. Następnie dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcia w specjalnie na ten dzień przygotowanej fotobudce. Na koniec zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.

Dzień należy zaliczyć do udanych, wszyscy uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Historia o Vashti uświadomiła im, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.

Teraz kolej na Ciebie … „Postaw kropkę, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”.

Link do galerii: